Cupa Mondială la fotbal rămâne în Europa

După eliminarea dramatică a Braziliei şi Uruguayului în sferturile de finală ale Campionatului Mondial de Fotbal din Rusia, este clar că trofeul mondial va rămâne în Europa.

Reamintim că la precedenta ediţie, în 2010, în Africa de Sud, au jucat în finală tot două echipe europene. Atunci Spania a devenit campioană, graţie golului marcat de Iniesta în minutul 116.
Semifinalele Campionatului Mondial de fotbal 2018 vor fi jucate între Franţa şi Belgia (marţi, ora 21:00) şi între Anglia şi Croaţia (miercuri, ora 21:00). Ambele partide vor fi transmise de TVR 1 şi TVR HD.
Finala Campionatului Mondial va fi jucată duminică 15 iulie, de la ora 18, la o zi după finala mică, care se va juca sâmbătă, de la ora 17. Dintre echipele pe care se paria masiv că vor fi câştigătoarele Cupei, doar Franţa se mai găseşte pe lista de Top 5. În urmă cu o lună, echipa din Hexagon se afla pe locul 4 din punct de vedere al şanselor atribuite de pariori.