Hochei : După un meci încrâncenat, cu multe eliminări şi parlamentări, Corona Braşov a învins Dunărea Galaţi!

Meci aprig disputat pe gheaţa Patinoarului Olimpic Braşov, între Corona şi CSM Galaţi, partidă din sezonul regulat al Campionatului Naţional. Gălăţenii au venit la Braşov cu intenţia de a câştiga şi au fost aproape de realizarea obiectivului. Aceasta, pe fondul unui joc total neinspirat al ,,lupilor", în primele două reprize, la capătul cărora Galaţiul conducea cu 3-1! În ultima parte a meciului însă, echipa Braşovului a fost mult mai percutantă, mult mai insistentă şi a reuşit rapid egalarea, la 3! Apoi, a atacat în valuri, căutând să câştige în timpul regulamentar, însă paradele portarului gălăţean Popa au păstrat scorul egal. Golurile ,,lupilor" în cele trei reprize regulamentare au fost înscrise de Trancă şi Tendler. A urmar repriza de 5 minute de prelungiri, fără gol, astfel că s-a trecut la loviturile de departajare, care au dat câştig de cauză Coronei, care a marcat de două ori, prin Trancă şi Tendler, faţă de un singur gol reuşit de oaspeţi. Cu scorul de 4-3 (0-1, 1-2, 2-0, 0-0, 1-0), echipa braşoveană îşi trece în cont două puncte în clssament şi trece pe primul loc în ierarhia sezonului regulat.
Marţi, de la ora 18,30, va avea loc, tot la Braşov, o altă partidă între cele două echipe.